DD-AR stuurstandwagen pantograaf?

Vraag maar raak!
Plaats reactie

Onderwerp starter
FransSmit
Berichten: 18
Lid geworden op: 23 dec 2021 13:16

DD-AR stuurstandwagen pantograaf?

Bericht door FransSmit »

Goede middag allemaal,

Het gaat om het volgende, heeft de DD-AR stuurstandwagen een pantograaf?
In de periode dat de DD-AR getrokken werd door een 1600 of 1700 loc, zou dacht ik toch een stroomafnemer aanwezig moeten zijn als er geen loc voor staat om toch de rijtuigen van stroom te voorzien.
Helaas kan ik geen foto's vinden die daar uitsluitsel over moeten geven, dus ik vraag het maar.
Indien er wel een stroomafnemer aanwezig is, is dat een dubbele of een enkele?

Alvast bedankt, groeten Frans.


Frans
Beginnend n spoor.
z21 Start. Z21 app.
Er komt nog heel wat om de hoek kijken voordat je er ook maar iets van af gaat weten.
Gebruikersavatar

neudalhausenstadbahn
Berichten: 5465
Lid geworden op: 10 okt 2010 09:57
Locatie: Arnheim(Niederlande)

Re: DD-AR stuurstandwagen pantograaf?

Bericht door neudalhausenstadbahn »

DDAR reed vast met 1700( en later deels mDDM) en had geen pantograaf, DDM1 reed met 1600 en het wel een pantograaf en dieren afbeeldingen op de Bvk. Oorspronkelijke reed DDM1 in stammen van 6 tot 8 bakken en DDAR in stammen van 3 en 4 bakken deze konden met hun BSI koppeling makkelijk met een andere stam gekoppeld worden. Bij de stammen van 3 bakken werd de 1700 later door mDDM vervangen, die stammen vind je na modernisering en deels verlenging nu nog als DDZ op het spoor. Zie railwiki voor meer informatie.

Groetjes Michiel


"Demoteam Imherloher Bahnhof, das demoteam für Ihre Modellspur Messe"
Modelbouw hoeft niet duur, moeilijk of ingewikkeld te zijn, het is een kwestie van durven doen en leren van niets iets te maken.

Rick
Berichten: 1747
Lid geworden op: 01 sep 2008 13:19

Re: DD-AR stuurstandwagen pantograaf?

Bericht door Rick »

Een DDAR stuurstandrijtuig heeft nooit een stroomafnemer gehad en is ook nooit door een 1600 getrokken of geduwd. Alleen DDM-1 had een stroomafnemer op de stuurstand.



JipK
Berichten: 6
Lid geworden op: 05 mei 2024 12:30

Re: DD-AR stuurstandwagen pantograaf?

Bericht door JipK »

En die stroomafnemer was inderdaad bedoeld om de trein te kunnen verwarmen wanneer 's nachts of buiten de spits de 1600 een goederentrein zou trekken. Tenminste, dat is de theorie. De 1700 en DDAR zijn vanaf het begin besteld om altijd aan elkaar te blijven. Daarmee kon de 1700 altijd de energie voor verwarmen verzorgen. Later zijn 50 van de 79 1700'en door een motorwagen vervangen. Toen zijn de 1700'en in diensten van getrokken treinen terecht gekomen vanaf de tweede helft van de jaren '90.



Onderwerp starter
FransSmit
Berichten: 18
Lid geworden op: 23 dec 2021 13:16

Re: DD-AR stuurstandwagen pantograaf?

Bericht door FransSmit »

Michiel, Rick en JipK,

Dat was een mooi stukje geschiedenis, waar ik heel blij mee ben!
Dank jullie voor je reactie.

Groeten Frans.


Frans
Beginnend n spoor.
z21 Start. Z21 app.
Er komt nog heel wat om de hoek kijken voordat je er ook maar iets van af gaat weten.
Plaats reactie