Pagina 1 van 1

mini drukschakelaar gezocht

Geplaatst: 24 dec 2015 20:57
door Jesse
Dag mensen, voor een analoog bedieningspaneeltje ben ik op zoek naar een aantal druktoetsen uit/(aan), dus die alleen contact maken als je er op drukt. Het gaat om het type met een schroefdraad die je met een moertje in het paneel vastzet. Nou is het probleem dat ik zeer beperkt ruimte heb in het paneel en dat de kleinste die ik kan vinden een gat van 7mm dia nodig hebben, en da's dus echt veel te lomp. Ik zou natuurlijk van die printplaatknopjes aan de achterzijde kunnen lijmen en de knopjes door een gaatje in het paneel (2mm dik) kunnen steken maar dat vind ik niet zo'n sjieke oplossing. Weet iemand of er ergens ook ergens varianten met een kleinere diameter schroefdraad leverbaar zijn? 3 a 4 mm zou ideaal zijn.

Re: mini drukschakelaar gezocht

Geplaatst: 25 dec 2015 11:06
door BenQ
Jesse,
Zal boven eens kijken heb nog een aantal in verschillende kleuren liggen die ik niet gebruik, deze kan voor de verzendkosten krijgen.

Dacht dat ze kleiner waren maar deze hebben ook een schacht van 7mm, denk niet dat er kleinere zijn.
Ik heb 5x groen, 6x rood, 13x blauw:
Afbeelding

Re: mini drukschakelaar gezocht

Geplaatst: 25 dec 2015 13:09
door martindomburg
Hé Ben,

Ik zoek ze ook nog. Mocht je er overhouden dan wil ik ze wel overnemen van je.

Groetjes

Re: mini drukschakelaar gezocht

Geplaatst: 25 dec 2015 13:33
door Henk van de Weerdt
Hallo Jesse,

Ik heb eens even bij CONRAD gekeken, en ik denk dat je ze niet veel kleiner als 7mm kan vinden.

Re: mini drukschakelaar gezocht

Geplaatst: 25 dec 2015 21:32
door Ad_M
Hoi Jesse,

Uit mijn RC tijd hadden we terugverende tuimelschakelaartjes op de zenders, die waren 5mm (excl. moer)
Is dat wat?

Mvg,
Ad

Re: mini drukschakelaar gezocht

Geplaatst: 25 dec 2015 21:56
door Krab
Hoi Jesse ,
heb in mijn laadjes eens gekeken en vond er drukknopjes met schroefdraad van doorsnee 4,6 mm .
Maar het onderlijf ervan is ook 7 mm doorsnee.
Weet niet hoeveel je er nodig heb van rood en zwarte kleuren ?


m.v.g. Sjaak

Re: mini drukschakelaar gezocht

Geplaatst: 25 dec 2015 22:43
door Jesse
Dank voor jullie hulp!

Ben, dank voor je aanbod, maar ik heb nog een aantal soortgelijke schakelaars liggen, die zijn helaas net wat te groot voor mijn paneeltje. Ik vermoed dat je Martin er wel blij mee kan maken ;)

Sjaak, die drukknopjes van jou klinken perfect! Denk je dat ze in een plaatje van 2 mm dik passen? Mocht je er 4 of 5 kwijt willen, dan zou ik er heel blij mee zijn. Of misschien weet je nog waar je ze gekocht hebt? Daar help je me ook al erg mee.

Ad, ja dat zou misschien ook nog een goed alternatief zijn. Mijn voorkeur gaat wel uit naar een drukknop, maar mocht dat niet lukken dan moet je me maar eens vertellen waar je die toen kocht. :)

Fijne kerst trouwens allemaal!!

Re: mini drukschakelaar gezocht

Geplaatst: 26 dec 2015 09:51
door JohanN
Hallo Jesse,
Bedenk je wel dat als je die "grote" schakelaars van 7mm strak tegen elkaar zet er al nauwelijks ruimte overblijft om ze fatsoenlijk te bedienen (drie keer raden hoe ik dat weet!). Maar als je schakelbord echt niet groter gemaakt kan worden dan kun je ook nog de goedkope manier toepassen: contactpuntjes op het schakelbord maken die je, om een wissel om te zetten, aanraakt met een metalen staafje waar de minpool aan verbonden is. Daar staan vast wel filmpjes van op YouTube. In het verleden heeft Peco zelfs onderdelen voor dit systeem aangeboden. Maar je kunt het makkelijk zelf maken. Bijvoorbeeld messing spijkertjes in een plaatje triplex slaan en aan de onderkant de draadjes naar de wissels solderen. Oude messing ballpointvulling waar de minpool van de trafo aan zit en schakelen maar.

Het is maar een idee.
Succes, Johan.

Re: mini drukschakelaar gezocht

Geplaatst: 29 dec 2015 20:44
door Jesse
Nou, dankzij Sjaak had ik de schakelaartjes vandaag op de deurmat, en inmiddels zijn ze gemonteerd in het bedieningspaneeltje.

Missie geslaagd!
IMG_47592.jpg
IMG_47592.jpg (117.09 KiB) 3063 keer bekeken

Re: mini drukschakelaar gezocht

Geplaatst: 30 dec 2015 07:25
door Bjor
Strak werk weer Jesse :D
Heel fraai.

Ben

Re: mini drukschakelaar gezocht

Geplaatst: 30 dec 2015 22:28
door Krab
Graag gedaan Jesse ;) :mrgreen:


m.v.g. Sjaak