Pagina 1 van 1

Rijrichting loc

Geplaatst: 18 jun 2020 20:19
door henri2
Ik heb een loc 2e hands gekocht. De rijrichting van deze loc is anders dan van de andere locs die ik heb. Hoe kan dit? Is het op te lossen ?

Re: Rijrichting loc

Geplaatst: 18 jun 2020 20:21
door shoven
Iets meer info helpt. Rij je analoog?

Re: Rijrichting loc

Geplaatst: 18 jun 2020 20:32
door henri2
Ja, analoog. De spanning op de baan is vast. Ik kan de richting van de spanning dus niet wijzigen.

Re: Rijrichting loc

Geplaatst: 18 jun 2020 20:37
door henri2
Toelichting: ik heb de baan overgenomen en deze wordt gevoed door een wisselstroomtrafo. Er zit een hele electrische systeem achter waardoor de spanning op de baan circa 12 volt is. Ik kan de snelheid en rijrichting van de locs dus niet regelen, zoals met een gelijkstroomtrafo wel kan

Re: Rijrichting loc

Geplaatst: 18 jun 2020 20:44
door fenix
Hallo Henri,

Om welke loc gaat het (merk en type)?
om de andere kant op te rijden, moet de spanning worden omgepoold. Dat kan bij een n-spoor locje op verschillende manieren in de loc zelf ook gebeuren als na onderhoud niet alles op de juiste manier is gemonteerd. Als we weten om welke loc het gaat, kunnen we met het forumcollectief wel erachter komen waar het bij jouw locje is gebeurd ;)

groetjes, Fenna

Re: Rijrichting loc

Geplaatst: 18 jun 2020 20:54
door henri2
Het is een arnold rapido ns 1310 loc.

Re: Rijrichting loc

Geplaatst: 18 jun 2020 22:33
door Zolderspoor
Motor in de lengterichting 180° draaien, dus ondersteboven monteren. Is de verlichting wel correct? Zo nee, de draaistellen verwisselen.

Re: Rijrichting loc

Geplaatst: 19 jun 2020 08:18
door henri2
bedankt voor de tips. De verlichting is correct. Ik ga de motor dus andersom monteren.

Re: Rijrichting loc

Geplaatst: 21 jun 2020 16:51
door henri2
Het andersom monteren van de motor was geen succes. Toen reed de loc helemaal niet. Nu heb ik de motor weer in de eerste positie gezet en rijdt de loc ook niet meer. Heeft iemand nog suggesties?

Re: Rijrichting loc

Geplaatst: 21 jun 2020 17:04
door Marksintpancras
Gewoon in tweede positie en de stroom aansluiten, dus zorgen dat er prik op de motor komt :D

Re: Rijrichting loc

Geplaatst: 21 jun 2020 18:49
door martindomburg
De motor zat ondersteboven, en de koolborstelhouders ook. Beetje dubbel verkeerd zeg maar. Als ik me niet vergis zitten aan de houders lipjes die met de print verbinding maken. Als je de motor dan draait, zitten die ook verkeerd om.

Simpelste weg, draadjes aan de motor en die naar de stroomafnemers.

Groetjes

Re: Rijrichting loc

Geplaatst: 21 jun 2020 19:05
door henri2
Dank voor de tips. Ik ga het proberen.

Re: Rijrichting loc

Geplaatst: 23 jun 2020 03:26
door Mack
draaden motor wisselen ?