Het mini-baantje was gemaakt om deel te nemen aan de '3e minibaantjeswedstrijd' van het Belgische blad Modelspoormagazine.
Het thema werd bepaald doordat ik beroepshalve regelmatig in Keulen kom: de Duitse spoorwegen blijven toch steeds een zekere aantrekkingskracht hebben. Daarbij zorgen de diverse goederen-operatoren tegenwoordig voor een welkome en kleurrijke afwisseling ten opzichte van het overwegende DB-rood.
Een pluspunt is dat er sinds 2008 nu ook Belgische locs met goederentreinen tot in Keulen rijden, en meer bepaald tot in het goederenstation Gremberg (net buiten Keulen).
Er werd dus besloten om op de vooropgestelde oppervlakte (maximum 0,6 m2) de afstelplaats voor de locs te Gremberg na te bouwen. Zo konden/kunnen we (mede-clublid Kristof en ik) ons uitleven met wat we leuk vinden: locs vervuilen, omnummeren, aanpassen en desnoods volledig omspuiten.
Het project werd ook gekozen omdat er twee grote uitdagingen aan verbonden waren:
1 Bw Gremberg beschikt momenteel over een Schiebebühne om de locs af te stellen. Gezien de vele afstelsporen, diende deze rolbrug dus zelf te worden gebouwd, daar de verkrijgbare model-rolbruggen over te weinig aansluitsporen beschikken. Bovendien zijn de verkrijgbare model-rolbruggen veel te fors en niet waarheidsgetrouw en ligt de grondplaat veel te diep.
2 Zoals in punt 1 vermeld zijn de verkrijgbare model-rolbruggen niet waarheidsgetrouw, ook in verband met het verplaatsen van electrische locs. In de realiteit lopen de bovenleidingskabels immers gewoon door over de rolbrug, en dienen de elocs dus de stroomafnemers neer te laten voordat de rolbrug verplaatst kan worden! Kristof had immers al functionerende stroomafnemers gemaakt in H0, en zo had ik weer een nieuwe uitdaging voor hem (dit in een N-loc inbouwen!)
Hierna enkele foto's:
Een zicht op de afgestelde locs in het grootbedrijf:
![Afbeelding](http://i48.photobucket.com/albums/f245/Dries51/Minibaantje/2_zps2456abc3.jpg)
En eenzelfde zicht op de versie op schaal 1:160:
![Afbeelding](http://i48.photobucket.com/albums/f245/Dries51/Minibaantje/2a_zpsa8f09a80.jpg)
Overzichtsfoto:
![Afbeelding](http://i48.photobucket.com/albums/f245/Dries51/Minibaantje/DSC00098_zps51291bad.jpg)
De afgestelde diesellocs:
![Afbeelding](http://i48.photobucket.com/albums/f245/Dries51/Minibaantje/DSC00038P_zpsf1931660.jpg)
Een Belgische 28 (omgespoten Arnold 186) kan natuurlijk niet ontbreken:
![Afbeelding](http://i48.photobucket.com/albums/f245/Dries51/Minibaantje/DSC00085_zps14382658.jpg)
Een bestuurder op weg naar zijn loc:
![Afbeelding](http://i48.photobucket.com/albums/f245/Dries51/Minibaantje/DSC00081_zps3f78511b.jpg)
Groeten,
Dries