Let wel even op dat de loc die je wilt kopen reeds een DCC-decoder heeft ingebouwd, analoge locs zijn nog in de meerderheid. Sommige locs zijn voorbereid op een decoder, dan is het (bijna) een kwestie van decoder er in prikken en rijden maar. Wel even opletten dat je hem eerst een ander (vrij) adres geeft.

Vooral oudere types zijn niet digitaal en ook niet voorbereid. In de meeste gevallen zijn ze dan wel om te bouwen naar digitaal maar dan moet je of zelf de handen uit de mouwen steken, of het ombouwen uitbesteden. Dat laatste kost je extra geld.
Dus:
- Altijd vóór aankoop vragen of een loc reeds digitaal is en DCC 'spreekt'.
- Zo niet, vragen of hij voorbereid is voor een decoder. Zo ja, 3 tientjes in calculeren voor een decoder en wat tijd voor de ombouw.
- Ook niet voorbereid? Nog eens goed nadenken of je het inbouwen zelf aandurft of dat je wat extra geld wilt uitgeven om het voor je te laten doen.
Digitaalservice Almere is een goed voorbeeld van een aanbieder die het ombouwen voor je kan doen.